Menu Region

Koreańska dziennikarka deportowana z Birmy

Koreańska dziennikarka deportowana z Birmy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Władze Birmy deportowały koreańską dziennikarkę, która próbowała spotkać się z pozostającą w areszcie domowym przywódczynią opozycji Aung San Suu Kyi. Już od kilkunastu tygodni wojskowe władze Birmy nie wpuszczają do kraju zagranicznych dziennikarzy.
Dziennikarce zarzucono, iż nielegalnie próbowała nawiązać kontakt z biurem Narodowej Ligii na Rzecz Demokracji - najsilniejszej partii opozycyjnej - oraz chciała spotkać się z Aung San Suu Kyi.

Dziennikarkę zatrzymali tajni agenci birmańskiej policji. Odebrano jej płyty CD ze zdjęciami obrazującymi zniszczenia w delcie Irawadi po przejściu cyklonu Nargis, a następnie odwieziono na lotnisko i umieszczono w samolocie odlatującym do Bangkoku.

Lee Yu Kyong przybyła do Birmy na podstawie wizy turystycznej. Wcześniej próbowała otrzymać wizę dziennikarską, ale z ambasady birmańskiej w Bangkoku otrzymała odmowę. Birmańska junta wojskowa już od dawna nie wpuszcza do kraju zagranicznych dziennikarzy. Władze próbują w ten sposób utrzymać monopol na informacje na temat sytuacji politycznej i gospodarczej w kraju.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się