Menu Region

Będzie strajk w kopalniach Kompanii Węglowej

Będzie strajk w kopalniach Kompanii Węglowej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
13 górniczych central związkowych zapowiedziało 7 kwietnia 24-godzinny strajk we wszystkich kopalniach należących do Kompanii Węglowej.
Przewodniczący Sierpnia ’80, Bogusław Ziętek poinformował, że taką decyzję podjął dziś sztab protestacyjno-strajkowy, złożony z przedstawicieli tych central. Ziętek wyjaśnił, że górnicy czują się oszukani przez Zarząd Kompanii Węglowej, są wściekli z powodu różnych afer. Mimo, że Kompania może dać podwyżki, to je blokuje - podkreślił przewodniczący Sierpnia ’80.

Wiceszef Związku Zawodowego Górników w Polsce, Wacław Czerkawski podkreślił, że strajk jest kolejnym etapem sporu zbiorowego. Ma on zmusić zarząd Kompanii do rzeczowych rozmów, które pozwolą doprowadzić do porozumienia w interesie załóg górniczych i samego zarządu.

2 kwietnia zaplanowano jeszcze rozmowy ostatniej szansy z zarządem Kompanii. Ziętek podkreślił, że od strajku może uchronić kopalnie jedynie spełnienie żądań związkowców. Oznaczałoby to podwyżki w wysokości prawie 9 procent. Kompania jest gotowa dać połowę.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się