Menu Region

Pakistan: Zamachowiec zdetonował ładunek w meczecie

Pakistan: Zamachowiec zdetonował ładunek w meczecie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Co najmniej 70 osób mogło zginąć w zachodnim Pakistanie w wyniku zamachu samobójczego. Zamachowiec samobójca zdetonował ładunek w meczecie, w którym trwały piątkowe modły.
Do ataku doszło w regionie administracyjnym Khajber kilkadziesiąt kilometrów od Peszawaru, największego miasta w tej części Pakistanu. Meczet znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie posterunku policji i niewykluczone, że to właśnie on był głównym celem ataku.

Początkowo z meczetu wyniesiono 46 ciał, ale policja twierdzi, że liczba ofiar może być znacznie większa. Niemal sto osób zostało ciężko rannych i trafiło do ośrodków zdrowia w stanie krytycznym.

Ataki samobójcze w zachodniej części Pakistanu przeprowadzane są przez oddziały miejscowych talibów, którzy w ten sposób chcą zastraszyć ludność i doprowadzić do ograniczenia wpływów władz pakistańskich w tym rejonie oraz przejęcia przez siebie pełnej kontroli nad obszarami na pograniczu pakistańsko-afgańskim.
Przez region administracyjny Khajber przebiega strategiczna droga łącząca Pakistan z Afganistanem. Obszar ten jest od dawna miejscem działalności talibów oraz zwykłych bandytów rabujących podróżnych. Na drodze tej dochodziło już wielokrotnie do ataków na konwoje NATO wiozące zaopatrzenie dla wojsk stacjonujących w Afganistanie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się