Menu Region

Rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności

Rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Od dziś do niedzieli w dużych sklepach i supermarketach w wielu miastach Polski wolontariusze Banków Żywności będą zbierać produkty na świąteczne stoły dla potrzebujących.
Dyrektor Federacji Polskich Banków Żywności Małgorzata Lelonkiewicz podkreśla, że chodzi o wyraz solidarności z tymi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Dodaje, że każdy może włączyć się w akcję, kupując o jeden produkt więcej i przekazując go potrzebującym.

W Warszawie w najbliższy weekend nie będzie tradycyjnej zbiórki żywności. Natomiast w Niedzielę Palmową zostanie zorganizowana wielkanocna zbiórka jajek, które będą gromadzone do koszy ustawionych przed szesnastoma stołecznymi kościołami. Jaja trafią między innymi do stołówek i jadłodajni przygotowujących śniadania wielkanocne dla potrzebujących.

A w tych miastach gdzie rozpoczyna się tradycyjna zbiórka żywności wolontariusze zbierają mąkę, cukier, oleje, makarony, kasze, konserwy, trwałe wędliny oraz słodycze. Nie powinno też zabraknąć czekoladowych jajek i zajączków dla dzieci.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się