Menu Region

Przetarg na Stadion Narodowy: Ponad 1000 pytań od oferentów

Przetarg na Stadion Narodowy: Ponad 1000 pytań od oferentów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ponad 1000 pytań zadały inwestorowi firmy biorące udział w przetargu na budowę Stadionu Narodowego w Warszawie.
Narodowe Centrum Sportu zdecydowało o przesunięciu terminu składania ofert o cztery dni. Zapewnia jednak. że nie opóźni to rozstrzygnięcia przetargu.

Pierwszy etap budowy stadionu zakończono miesiąc przed terminem. Jak zapewnia prezes Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler nie powinno być kłopotów z wyłonieniem firmy, która przystąpi do drugiego etapu budowy stadionu. Jego zdaniem, duża ilość pytań świadczy o tym, że firmy traktują kontrakt bardzo poważnie i dokładnie chcą wiedzieć, co muszą zaoferować i jakie są wymogi jakościowe.


Podpisano już protokół odbioru końcowego pierwszego etapu budowy. Jak podkreśla prezes firmy Pol-Aqua Piotr Chełkowski wszystko jest przygotowane do dalszych prac. Z terenu budowy wywieziono około 330 tysięcy metrów sześciennych ziemi, wybudowano 32 tysiące metrów kwadratowych ścianek szczelinowych i wbito 170 kilometrów pali.

Narodowe Centrum Sportu pracuje też nad wyborem operatora, który będzie zarządzał Stadionem. Imprezy, jakie będą odbywać się na 55-tysięczniku, kontraktuje się z kilkuletnim wyprzedzeniem, dlatego operator powinien zostać wybrany już teraz. Stadion ma zostać oddany do użytku w maju 2011 roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się