Menu Region

Prezydencki minister zaprzecza, że współpracował z SB

Prezydencki minister zaprzecza, że współpracował z SB

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
IPN podał dziś, że Mariusz Handzlik z Kancelarii Prezydenta w 1987 roku został zarejestrowany jako tajny współpracownik SB. Minister Handzlik oświadczył, że nie pracował w organach bezpieczeństwa PRL.
Minister Handzlik oświadczył, że nie pracował w organach bezpieczeństwa PRL, nie pełnił w nich służby ani nie był świadomym i tajnym współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa. Jego oświadczenie w tej sprawie znalazło się na oficjalnej stronie Kancelarii Prezydenta RP. IPN podał dziś, że Mariusz Handzlik w 1987 roku został zarejestrowany jako tajny współpracownik SB.

Minister Handzlik w oświadczeniu napisał: "W 1987 roku, przy składaniu wniosku paszportowego, osoba podająca się za oficera Ludowego Wojska Polskiego zaproponowała mi pracę dla LWP. Lekkomyślnie zgodziłem się napisać jednozdaniowe oświadczenie o tym, że jeszcze raz spotkam się z tą osobą.

Pod wpływem rozmówcy podpisałem je swoim imieniem z bierzmowania, to jest "Piotr". Żadnej współpracy nigdy nie podjąłem. (...)"

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

MÓWI TO SAMO CO WAŁĘSA

+2 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

maja (gość)  •

To ciekawe, że jego Kaczyńscy nie potępiają. Prezydent mówi nawet, że Hanzlik "postąpił uczciwie"(?) Jak to rozumieć??

odpowiedzi (0)

skomentuj