Mirek Topolanek: Vaclav Klaus przyczynił się do upadku rządu

  Mirek Topolanek: Vaclav Klaus przyczynił się do upadku rządu

  IAR

  Aktualności

  Aktualizacja:

  Aktualności

  Szef ustępującego czeskiego rządu Mirek Topolanek oskarżył przed kamerami czeskiej telewizji publicznej prezydenta Vaclava Klausa o to, że przyczynił się do upadku jego gabinetu.
  Zdaniem Mirka Topolanka, mimo zgłoszonego wotum nieufności, jego rząd miał duże szanse przetrwania, ale Klaus namówił deputowanych Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS) - przeciwników ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, aby przyłączyli się do wniosku lewicowej opozycji. W opinii premiera Klaus od dawna nie sprzyja jego rządowi. Dodał również, że działanie prezydenta miało na celu uderzenie w Traktat Lizboński.

  Znany ze swego eurosceptycyzmu prezydent Vaclav Klaus rzeczywiście z rezerwą wypowiadał się na temat gabinetu premiera Topolanka. Krytykował wejście ugrupowania zielonych do koalicji i politykę zagraniczną Karla Schwarcenberga. Ratyfikację Traktatu Lizbońskiego przez Izbę Niższą uznał za błąd i wyraził nadzieję, że senatorzy "zachowają się bardziej odpowiedzialnie".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo