Menu Region

Kryzys nie straszny dla rosyjskich menadżerów i właścicieli...

Kryzys nie straszny dla rosyjskich menadżerów i właścicieli firm

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Rosyjscy menadżerowie i właściciele firm w warunkach kryzysu nie mogą narzekać - pisze rosyjska prasa. Okazuje się, że nadal wydają pieniądze na luksusowe rzeczy i otrzymują duże premie - nie zważając na fatalną kondycję finansową firm.
Gazeta "Komsomolskaja Prawda" poinformowała, że w ubiegły weekend właściciel Południowouralskiej Grupy Przemysłowej zorganizował dla swojej żony urodziny w znanym moskiewskim teatrze imienia Stanisławskiego. W ramach programu artystycznego wystąpił Elton John. Dziennikarze ustalili, że za honorarium artysty w wysokości 1,5 miliona dolarów można byłoby prawie przez pół roku wypłacać pensje robotnikom firmy.

Dobrze żyje się kierownictwu czołowych rosyjskich banków, które dostały ogromne wsparcie finansowe od państwa. Dla przykładu - Gazprombank - za ubiegły rok wypłacił każdemu członkowi zarządu po 72 miliony rubli premii, czyli równowartość 7 milionów złotych.

Rosyjski koncern samochodowy AvtoWAZ, który poprosił o wsparcie finansowe państwa za ubiegły rok, wydał na premie dla 12 członków Rady Dyrektorów ponad 50 milionów rubli, czyli 5 milionów złotych.

Gazeta pisze, że może wzorem Stanów Zjednoczonych wypadałoby opodatkować nadmiernie wysokie premie rosyjskich menadżerów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się