Menu Region

Dziś w Warszawie ratownicy medyczni będą protestować

Dziś w Warszawie ratownicy medyczni będą protestować

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Pod hasłem "Nie będziemy płacić za wasz kryzys" w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja ratowników medycznych. Wezmą w niej udział również inne grupy zawodowe między innymi górnicy , hutnicy i stoczniowcy. Demonstracja rozpocznie się o godzinie 13 przed resortem zdrowia. Później związkowcy przejdą pod Ministerstwo Gospodarki.
Organizator manifestacji przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego Robert Szulc powiedział, że protestujący domagają się między innymi zaprzestania "dzikiej prywatyzacji" placówek ochrony zdrowia czyli przekształcania szpitali w spółki prawa handlowego. Żądają także zakazu świadczenia usług państwowego ratownictwa medycznego przez firmy prywatne.

Minister zdrowia Ewa Kopacz, która wczoraj spotkała się z ratownikami medycznymi z "Solidarności" i OPZZ podkreśliła, że protest konkurencyjny Związku Zawodowego Ratowników Medycznych ma charakter polityczny.

Protestu nie popierają inne związki zawodowe ratowników medycznych. Jacek Szarek - przewodniczący Sekcji Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ "Solidarność" dostrzega poprawę sytuacji w ratownictwie medycznym i uważa, że protest nie ma sensu.

W manifestacji wezmą udział: Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Służb Ratowniczych i "Sierpień 80".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się