Menu Region

Banki tyłem do klientów

Banki tyłem do klientów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Zbigniew Maciąg

1Komentarz Prześlij Drukuj
Bankom nie ufa już większość Polaków. Przez ostatnie kilka miesięcy dużo straciły w ich oczach. Przyzwyczajone do gigantycznych zysków w czasach koniunktury teraz zaczynają mniej zarabiać.
Dlatego na gwałt szukają nowych źródeł dochodów, głównie w kieszeniach klientów. Ci ze zdumieniem i oburzeniem przecierają oczy, obserwując, jak banki ich skubią. Z dnia na dzień zaostrzyły warunki przyznawania kredytów, zwłaszcza hipotecznych.

Na potęgę podnoszą marże, przede wszystkim przy kredytach na mieszkanie, żądają coraz wyższego wkładu własnego. Ostatnio zaczęły się nawet domagać dodatkowych zabezpieczeń do udzielonych już kredytów. Wczoraj w obronie osób, które zaciągnęły kredyty, nareszcie wystąpiły instytucje państwowe - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz nadzór finansowy.

Postępowania banków nie można bowiem usprawiedliwiać tylko trudną sytuacją gospodarczą i troską o bezpieczeństwo naszych pieniędzy.
U podłoża takiego zachowania leżą zwykła chciwość i chęć poprawienia własnych wyników finansowych kosztem klientów. Świadczą o tym coraz wymyślniejsze pomysły na ich łupienie. Banki wprowadzają lub podwyższają różne drobne opłaty i prowizje. A to za prowadzenie konta osobistego, a to za sprawdzenie salda w bankomacie. Wszystko po to, aby wyciągnąć z naszych kieszeni dodatkowe pieniądze.

Dobrze, że dostrzegły to wreszcie instytucje, które powinny bronić naszych interesów. Czy banki pójdą po rozum do głowy i nam odpuszczą? Wydaje się, że nie mają innego wyjścia. Jeśli przeszarżują, to fatalna opinia o ich poczynaniach jeszcze bardziej się pogłębi. Wtedy o wiele trudniej będzie im odzyskać nadszarpnięte zaufanie. A bez niego na dłuższą metę nie mają co marzyć o wielkich zyskach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Zawsze są skoki

+1 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kazik (gość)  •

Jak banki przesadzą z opłatami za ROR-y to klienci pójdą do SKOK-ów.
Banki będą tylko obsługiwały kredyty hipoteczne i firmy. A z firmami też będzie problem kiedy się okaże że z powodu kryzysu firmy nauczą się żyć bez kredytów.

odpowiedzi (0)

skomentuj