Menu Region

Wałęsa: Ks. Jankowski nie współpracował z SB

Wałęsa: Ks. Jankowski nie współpracował z SB

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Lech Wałęsa jest przekonany, że ksiądz Henryk Jankowski nie współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa.
Instytut Pamięci Narodowej podał w opublikowanej dziś książce "Aparat represji wobec księdza Jerzego Popiełuszki 1982-1984", że ksiądz Jankowski był wykorzystywany przez SB jako źródło informacji.

Przebywający w Brukseli Wałęsa podkreślił, że ksiądz Jankowski zrobił bardzo dużo dla Polski i bez niego nie byłoby zwycięstwa. "Nawet jeśli gdzieś popełnił niezręczność, to zrobił tyle dobrego, że nie ma sensu o tym mówić" - dodał były prezydent. Wałęsa powiedział, że "do zwycięstwa czasami nie idzie się prostą drogą, tylko trochę zygzakami". "Może ksiądz Jankowski taką drogą szedł" - dodał Lech Wałęsa.

Historyk z IPN Jan Żaryn powiedział, że ksiądz Jankowski był wykorzystywany przez SB jako tak zwany agent wpływu przy inwigilacji księdza Popiełuszki. Gdański duchowny prawdopodobnie o tym nie wiedział. Ksiądz Jankowski zaprzeczył, aby był kontaktem operacyjnym SB.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się