Menu Region

Rosja: Śmiechem w kryzys

Rosja: Śmiechem w kryzys

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Petersburgu postanowiono walczyć z kryzysem za pomocą... śmiechu. W miejscowym Domu Artystów otwarto wystawę karykatur pod hasłem "Kryzys".
Dwunastu petersburskich karykaturzystów wystawiło około 50 prac poświęconych kryzysowi. Jest na przykład rysunek przedstawiający człowieka, które zajada się solą w restauracji i napis "nie trzeba było mówić, że sól jest bezpłatna". Inna karykatura przedstawia szefa firmy, któremu sekretarka mówi, że pracownicy przyszli go zlinczować i że zapisała ich do kolejki na jutro.

Jest też rysunek z rosyjsko-ukraińskiej granicy, gdzie Rosjanin proponuje Ukraince sprzedaż baloniku z gazem - to aluzja do niedawnego konfliktu gazowego między obu krajami. Duże wrażenie może zrobić na widzach karykatura z napisem: "Nasz rząd został uznany za najmniej skorumpowany wśród najbardziej złodziejskich".

Na wystawie pełno tez jest antykryzysowych haseł typu "Kryzys nie przejdzie" oraz "Kryzys to przyjaciel człowieka".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się