Menu Region

Warszawa chce dofinansowania budowy metra z unijnych...

Warszawa chce dofinansowania budowy metra z unijnych pieniędzy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Władze Warszawy starają się o unijną dotację na budowę II linii metra. W ciągu kilku najbliższych dni poznamy zwycięzcę przetargu na wykonanie centralnego odcinka metra od Ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego.
Stołeczny ratusz przeznaczył na ten cel 3 miliardy 600 milionów zł, natomiast najtańsza oferta przekracza 4 miliardy złotych. Brakującą kwotę władze miasta chcą pokryć z funduszy unijnych.

Jak podkreśla Marcin Ochmański rzecznik urzędu miasta, Warszawa stara się o dofinansowanie około 50% wartości inwestycji. Ochmański zwraca uwagę, że pieniądze o jakie ubiega się Warszawa przeznaczone są na dofinansowanie infrastruktury i transportu miejskiego. To jest ta sama pula z której ratusz starał się o dodatkowe fundusze na budowę Mostu Północnego.

Jak przekonuje Marcin Ochmański, szanse na dodatkowe unijne pieniądze dla metra są duże.
Jutro w ministerstwie infrastruktury odbędzie się spotkanie w sprawie dofinansowania centralnego odcinka II linii warszawskiego metra.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się