Menu Region

Farfał przywrócił dyrektorkę TV Biełsat

Farfał przywrócił dyrektorkę TV Biełsat

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Anita Czupryn

Prześlij Drukuj
Piotr Farfał, prezes TVP, przywrócił wczoraj do pracy Agnieszkę Romaszewską-Guzy i na nowo powierzył jej kierowanie TV Biełsat.
Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Polska", zrobił to na prośbę ministra spraw zagranicznych Radka Sikorskiego, który wysłał Farfałowi list. Napisał w nim, by prezes TVP nie stawał na drodze MSZ w prowadzeniu polityki zagranicznej. Przypomniał, że to MSZ w głównej mierze finansuje projekt TV Biełsat.

Piotr Farfał nie miał najszczęśliwszej miny, gdy przekazywał Romaszewskiej-Guzy swoją decyzję o przywróceniu jej do TV Biełsat.

- Gdy przyszłam do redakcji, powitały mnie oklaski - opowiedziała nam szczęśliwa była i znów aktualna dyrektor.

Agnieszkę Romaszewską-Guzy odwołano z funkcji dyr. TV Polonia i TV Biełsat w ubiegłym tygodniu we wtorek. "Polska" zwracała uwagę, że decyzja Farfała wychodzi naprzeciw reżimowi Łukaszenki. Z kolei w wywiadzie, jakiego udzielił "Polsce" Piotr Farfał , mówił, że został z TV Biełsat jak z niechcianym dzieckiem. Oraz że nie może wydawać pieniędzy na coś, co nie jest dla Polaków.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się