Menu Region

Teheran kontynuuje program jądrowy, UE zaostrza sankcje

Teheran kontynuuje program jądrowy, UE zaostrza sankcje

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Unia Europejska zaostrzyła sankcje wobec Iranu w związku z kontynuowaniem przez Teheran prac nad programem jądrowym. Tak zdecydowała Unijna Rada na spotkaniu w Luksemburgu.
Nowe sankcje uderzą przede wszystkim w irański sektor finansowy. Unia zdecydowała się zamrozić aktywa głównego banku handlowego Melli - wstrzymana zostanie działalność jego europejskich oddziałów w Londynie, Hamburgu i Paryżu. Poza tym rozszerzona została lista osób, które mają zakaz wjazdu na teren Wspólnoty. Chodzi głównie o przedstawicieli irańskich władz, oraz ekspertów odpowiedzialnych za prace nad program jądrowym. Unia Europejska zaostrzając sankcje nie wykluczyła jednocześnie możliwości wznowienia rozmów z Teheranem na temat najnowszej oferty współpracy.

Zachód chce zmusić Iran do wstrzymania badań, bo podejrzewa, że prace nad wzbogacaniem uranu zostaną wykorzystane w przyszłości do produkcji broni atomowej. Władze w Teheranie zaprzeczają i przekonują, że badania służą wyłącznie celom pokojowym.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się