Menu Region

Amnesty International: Doroczny raport w sprawie kary...

Amnesty International: Doroczny raport w sprawie kary śmierci

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Amnesty International opublikowała doroczny raport w sprawie kary śmierci. Według danych organizacji w zeszłym roku dokonano egzekucji prawie 2400 skazańców w 25 krajach. W 27 państwach sądy nadal wydają wyroki śmierci, ale się ich nie wykonuje.
W porównaniu z 2007 rokiem liczba egzekucji wzrosła w zeszłym roku niemal dwukrotnie. Prawie trzy czwarte z nich dokonano w Chinach. Na drugim miejscu tej listy znajduje się Iran - 346 egzekucji, na trzecim Arabia Saudyjska - 102. Stany Zjednoczone znalazły się na czwartej pozycji - stracono tam 37 osób.

W Europie tylko na Białorusi wykonywane są wyroki śmierci. W zeszłym roku wykonano tam 4 wyroki, ale Amnesty International podkreśla, że rząd w Mińsku nie publikuje żadnych danych na ten temat. Według ocen organizacji, od czasu ogłoszenia przez Białoruś niepodległości w 1991 roku liczba wykonanych wyroków może tam sięgać nawet 400.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się