Menu Region

"Kryzys w Czechach nie wpłynie na skuteczność ich...

"Kryzys w Czechach nie wpłynie na skuteczność ich przewodnictwa w UE"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Korespondent Czeskiej Telewizji w Polsce Miroslav Karas jest przekonany, że kryzys rządowy w Pradze nie wpłynie na skuteczność czeskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej. Dziennikarz jest natomiast pewien, że upadek rządu Topolanka wpłynie na pozycję Czech na arenie międzynarodowej.
Miroslav Karas podkreśla, że do czasu powołania nowego rządu Mirek Topolanek będzie reprezentował Czechy na arenie międzynarodowej i sprawował przewodnictwo w Unii Europejskiej. Czeski dziennikarz nie wyklucza, że Vaclav Klaus po raz kolejny powoła na stanowisko premiera Mirka Topolanka. Ten jednak - w opinii komentatora - będzie miał poważny problem z utworzeniem gabinetu.

A to z kolei oznacza, że bardzo prawdopodobne są przedterminowe wybory parlamentarne, w których szanse na sukces ma partia ODS byłego premiera. Dzięki czeskiej prezydencji w UE Mirek Topolanek znacząco zyskał na popularności w Czechach dzięki swojej zdecydowanej polityce w Unii Europejskiej i w sprawie kryzysu.

Była to piąta próba obalenia gabinetu Mirka Topolanka. Za wnioskiem opowiedziało się 101 posłów, przeciwko było 96. Do obalenia gabinetu konieczne było co najmniej 101 głosów w liczącej 200 parlamentarzystów izbie. O upadku rządu zdecydowały cztery głosy posłów koalicji, którzy głosowali przeciwko swojemu rządowi.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się