Menu Region

Krzaklewski coraz bliżej Podkarpacia

Krzaklewski coraz bliżej Podkarpacia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Wiktor Świetlik

Prześlij Drukuj
Marian Krzaklewski bliżej "jedynki" na podkarpackiej liście PO.
Politycy Platformy potwierdzają, że były przywódca Solidarności i AWS prawdopodobnie będzie zdobywać dla PO głosy na południowym wschodzie Polski.

W PO nie wszyscy byli zachwyceni tą kandydaturą. Lokalni podkarpaccy liderzy mieli aż nadto zastrzeżeń. Po pierwsze, że postać fatalnie się kojarzy. W 2001 roku Krzaklewski oddawał władzę w aurze powszechnego zniechęcenia rządami postsolidarnościowymi.

Po drugie, że jako polityk niegdyś o wyraziście prawicowym wizerunku nie przystaje do centrowej PO. Po trzecie, że jako były lider związku zawodowego średnio pasuje do wizerunku partii liberalnej. I po czwarte, że jego kandydatura blokuje miejsce zasłużonym politykom PO.

Na razie racje na korzyść Krzaklewskiego okazują się silniejsze. Właśnie jego prawicowy wizerunek ma umocnić prawe skrzydło PO. Z list Platformy kandyduje dziś Jerzy Buzek, który wraz z Krzaklewskim oddawał niegdyś władzę, a dziś jest jednym z najpopularniejszych polskich polityków i mocnym kandydatem na szefa europarlamentu.

Byłego lidera Solidarności docenia nawet Ludwik Dorn, który niegdyś odszedł z AWS, uważając, że formacja ta nie ma szans skutecznie reformować Polski.

Wczoraj serwis Gazeta.pl podał, że Krzaklewski na pewno wystartuje. Jednak polityk PO, z którym rozmawialiśmy, nie potwierdził, by sprawa "była już przesądzona: "
- Na pewno ma bardzo duże szanse.

Ale decyzję najpierw będzie w czwartek podejmował zarząd PO, a potem, 4 kwietnia, rada krajowa tej partii.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się