Menu Region

W południe rozpoczęła się akcja przewoźników "Ślimak"

W południe rozpoczęła się akcja przewoźników "Ślimak"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
O 12 przewoźnicy rozpoczną protest w ramach akcji "Ślimak". Przez 3 godziny kierowcy TIR-ów będą jeździli bardzo wolno, co może utrudnić ruch innym pojazdom.
Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego Bolesław Milewski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że protest zorganizowano, aby zainteresować rząd problemami branży.

Jego zdaniem w ten sposób zostanie zwrócona uwaga rzadu na na ich sytuację. Milewski mówi, że związkowcy oczekują pomocy dla całej branży, gdyż od ponad 20 lat nie było podwyżki. Milewski zaznaczył, że branża ta jest ważna, gdyż wytwarza 12 procent PKB i zatrudnia około miliona osób.

Szef Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce Jan Buczek zapowiada, że kierowcy odczują skutki dzisiejszego protestu.

Jak oświadczył Buczek jest to kolejny protest o dość łagodnym przebiegu, choć z pewnością będzie o wiele bardziej dokuczliwy niż poprzedni z 11 czerwca. Samochody będą poruszały się w ślimaczym tempie od godziny 12 do 15 tej - podkreśla Buczek.

Transportowcy czują się zapomniani przez rząd, powiedział Jan Buczek. Jego zdaniem rząd zapomina o takich sprawach jak sytuacja w gospodarce, czy o tak ważnej dziedzinie jak eksport i transport.
Lista oczekiwań wobec rządu jest długa. Transportowcy domagaja się przede wszystkim zachowania dotychczasowej formy rozliczeń za korzystanie z infrastruktury drogowej. Kolejną kwestią do uregulowania jest sytuacja na granicy wschodniej, która stanowi ogromną barierę dla krajowych przewoźników.

Transportowcy protestują również przeciwko wysokim cenom oleju napędowego. Wśród ich postulatów są też żądania dotyczące złagodzenia skutków wysokiego kursu złotówki wobec euro i zniesienia ograniczeń dotyczących wwozu paliwa do Polski.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się