Amnesty International przeciwko karze śmierci na Białorusi

  Amnesty International przeciwko karze śmierci na Białorusi

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Amnesty International rozpoczyna na Białorusi kampanię na rzecz zniesienia w tym kraju kary śmierci. Przebywający w Mińsku przedstawiciele organizacji oświadczyli, że białoruskie władze naruszają wszystkie, międzynarodowe normy związane z orzekaniem i wykonywaniem kary śmierci.
  Heather McGill zajmująca się w Amnesty International przestrzeganiem praw człowieka na Białorusi poinformowała, że od 1991 roku wykonano w tym kraju około 400 wyroków śmierci. McGill twierdzi, że stopień przestrzegania międzynarodowych standardów procesowych na Białorusi wzbudza niepokój, nie tylko działaczy Amnesty, ale i innych międzynarodowych organizacji.

  Dyrektor Amnesty International na Europę i Azję centralną Nicol Duckworth podkreśla, że niedopuszczalne jest orzekanie kary śmierci podczas niejawnych rozpraw, zatajanie terminu wykonania kary śmierci oraz nieinformowanie rodzin o jej wykonaniu i miejscu pochówku zabitego.

  Przedstawicielka AI stwierdziła, że Białoruś jest jedynym krajem w Europie, a także jedyną dawną republiką radziecką, w której wykonuje się karę śmierci.

  Amnesty International zaapelowała do władz w Mińsku o podjęcie działań prawnych, które doprowadzą do zaprzestania orzekania i wykonywania wyroków śmierci na Białorusi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo