Menu Region

Nazwy ulic w Moskwie nie tylko po rosyjsku

Nazwy ulic w Moskwie nie tylko po rosyjsku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Władze Moskwy planują od przyszłego roku pisać nazwy ulic nie tylko po rosyjsku, ale też po angielsku. Dzięki temu stolica Rosji ma bardziej upodobnić się do międzynarodowego centrum finansowego.
Nazwy ulic w języku angielskim zaczęły się pojawiać w Moskwie już teraz. To z pewnością pomoże gościom, którzy w maju przyjadą do stolicy Rosji na konkurs piosenki Eurowizji. Media zwracają jednak uwagę, że nazwy ulic pisane po angielsku mogą nie pomóc w poruszaniu się po Moskwie. W stolicy błądzą bowiem nawet sami Rosjanie. Na większości domów są tylko tabliczki z numerami bez nazwy ulicy. Zaś gdy poprosi się przechodniów w Moskwie o pomoc we wskazaniu adresu, aż 90 procent z nich bezradnie rozkłada ręce. Pojawiła się propozycja, aby wzorem innych miast europejskich ustawić w Moskwie więcej oświetlonych map miasta z zaznaczeniem miejsca, gdzie jest przechodzień.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się