Menu Region

Pijany kierowca zabił chłopca i dostał 12 lat więzienia

Pijany kierowca zabił chłopca i dostał 12 lat więzienia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Kierowca, który w stanie nietrzeźwym spowodował wypadek w Bydgoszczy, został skazany na 12 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
We wrześniu ubiegłego roku mężczyzna, uciekając przed policją, wjechał na chodnik i potrącił rodzinę. Zginął wtedy 5-letni chłopiec, a jego rodzice zostali poważnie ranni.

Uzasadniając wyrok sędzia Tomasz Pietrzak podkreślał wysokie zdemoralizowanie oskarżonego, który wcześniej był już dwukrotnie karany za jazdę samochodem po pijanemu. Podkreślił, że każda osoba, która łamie przepisy ruchu drogowego, powinna zdawać sobie sprawę, że konsekwencje tego mogą być bardzo ciężkie, zwłaszcza jeśli prowadzi się samochód w stanie nietrzeźwym. Dodał, że w tym przypadku mamy do czynienia z sytuacją nieodwracalną, jaką jest śmierć dziecka.

Sąd zdecydował, że oskarżony będzie mógł starać się o warunkowe zwolnienie najwcześniej po 9 latach. Wyrok nie jest prawomocny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się