Menu Region

Kopalnia węgla kamiennego w Bogdance będzie sprywatyzowana

Kopalnia węgla kamiennego w Bogdance będzie sprywatyzowana

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Kopalnia węgla kamiennego w Bogdance koło Lublina będzie prywatyzowana przez giełdę - zapewnia wiceminister skarbu Krzysztof Żuk. Do związkowców dotarły informacje, że rozważana jest inna koncepcja. W przeszłości protestowali przeciwko planom połączenia kopalni w holding z Eneą.
Te obawy rozwiał wiceminister skarbu Krzysztof Żuk. Jak powiedział, giełdowy debiut kopalni nastąpi prawdopodobnie w maju. Koniec kwietnia to pierwszy możliwy termin, ale ze względu na wymogi proceduralne, realna data to maj - powiedział Radiu Lublin Krzysztof Żuk. Jak podkreślił, Bogdanka przoduje w rankingach najbardziej efektywnych, wydajnych i rentownych kopalń w Polsce".

Lubelski Węgiel Bogdanka chce pozyskać pieniądze na modernizację istniejącej i budowę nowej infrastruktury technicznej. Chodzi o Pole Stefanów, które umożliwi spółce podwojenie produkcji węgla od 2014 roku.

W ubiegłym tygodniu związkowcy założyli komitet protestacyjny. Domagają sie podwyżek, ale i zapewnień zarządu odnośnie przyszłości zakładu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się