Menu Region

Eurosceptyczna partia Libertas skarży się na TVN i Polsat

Eurosceptyczna partia Libertas skarży się na TVN i Polsat

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Eurosceptyczna partia Libertas skierowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę. Według wiceprzewodniczącego Libertas Daniela Pawłowca - niektóre stacje telewizyjne ignorują jego partię.
Szczególne oburzenie Pawłowca wzbudził brak informacji w stacjach komercyjnych na temat konferencji prasowej irlandzkiego lidera eurosceptyków Declana Ganleya.

Daniel Pawłowiec oświadczył jednocześnie o swojej rezygnacji z udziału w Radzie Programowej TVP. Związane jest to z jego kandydaturą w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak zaznaczył - chociaż nigdy nie wpływał na kształt linii programowej telewizji, to jego rezygnacja przyczyni się do większej przejrzystości. Zaapelował też do innych członków rady uczestniczących życiu politycznym o podobny krok.

Libertas Polska - to niedawno zarejestrowana partia polityczna. Opowiada się za zmianą w dotychczasowym modelu integracji europejskiej. Głównymi punktami programu Libertas jest zwalczanie biurokracji oraz działania na rzecz ograniczenia deficytu demokracji w UE. Liderem ogólnoeuropejskiego ruchu Libertas jest irlandzki multimilioner Declan Ganley.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się