Menu Region

Hall: Ministerstwo Edukacji jest gotowe do reformy

Hall: Ministerstwo Edukacji jest gotowe do reformy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ministerstwo edukacji zapewnia, że jest gotowe do wdrożenia ustawy oświatowej. Katarzyna Hall poinformowała, że w całym kraju powstało około tysiąca przedszkoli, które powinny przyjąć większą niż dotychczas liczbę dzieci objętych obowiązkiem przedszkolnym. Najwięcej placówek przybyło w województwie podkarpackim i zachodniopomorskim.
Katarzyna Hall podkreśla, że celem ustawy, która rozszerza grupę dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym, jest wyrównanie ich szans edukacyjnych.

Minister tłumaczy, że nowe przepisy porządkują polską oświatę. Regulują między innymi sprawę nauczania domowego, kształcenia obcokrajowców, wspierają organizacje i stowarzyszenia edukacyjne. Wprowadzają też zmiany zadań poradnictwa pedagogiczno-psychologicznego.

Katarzyna Hall zapowiedziała, że resort pracuje nad dalszymi zmianami w zakresie szkolnictwa specjalnego.
Ministerstwo powiedziało również, że za zmianami w organizacji oświaty pójdzie podwyżka wynagrodzeń dla nauczycieli. Mogą oni liczyć na wzrost płac od początku nowego roku szkolnego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się