Menu Region

Luksusowe dożywocie potwora z Amstetten

Luksusowe dożywocie potwora z Amstetten

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Bojan Pancevski "The Times"

1Komentarz Prześlij Drukuj
Josef Fritzl na miejsce swojej dożywotniej odsiadki wybierze zapewne dawny klasztor żeński przerobiony na nowoczesne i wygodne więzienie. Będzie tam miał wygody, których pozbawione były jego ofiary.
73-letniemu Fritzlowi postawiono zarzuty: zabójstwa noworodka, gwałtu, więzienia i pozbawiania wolności własnej córki Elisabeth, wymuszania oraz kazirodztwa. Gehenna jego córki trwała 24 lata. Fritzl miał z nią siedmioro dzieci. Sześcioro z nich żyje. W myśl austriackiego prawa Fritzl ma prawo wybrać na miejsce odbywania swojej kary jedno z trzech więzień dysponujących specjalnymi oddziałami dla osób "psychicznie upośledzonych".

Zdaniem Rudolfa Mayera, adwokata Fritzla, jego klient wybierze więzienie Garsten położone zaledwie pół godziny drogi od Amstetten. To w tym prowincjonalnym miasteczku znajduje się dom skazanego, gdzie więził własną córkę od osiągnięcia przez nią 18. roku życia. Według szacunku sądu i biegłych w tym czasie odbył z nią około 3 tys. stosunków seksualnych. Garsten to dawny benedyktyński klasztor żeński.

W więzieniu Fritzl będzie mógł poprawić swój angielski lub - jeśli zechce - uczyć się innych języków. Udzielać się w chórze więziennym czy ćwiczyć w siłowni wyposażonej znacznie lepiej niż podobne sale w wielu zwykłych hotelach. Jak inni więźniowie będzie miał do wyboru mnóstwo różnych zajęć - grę w strzałki, tenis, kursy historii sztuki. Władze zapewnią mu też odpowiednią rozrywkę i realizację własnych hobby.

Położone w lesie u podnóża Alp Garsten uznaje się za jedno z najlepszych więzień w Austrii. Fritzl będzie mógł tu do woli cieszyć się tym, czego pozbawił swoje więzione w ciemnej i wilgotnej piwnicy ofiary - dziennym światłem i świeżym powietrzem.

Teoretycznie ten inżynier z wykształcenia może wyjść warunkowo po 15 latach odsiadki. W Garsten będzie mógł bez żadnych przeszkód oddać się swojej pasji - czytaniu książek. Więzienie dysponuje bowiem jedną z największych wśród austriackich zakładów karnych bibliotek.

Z kim spotka się Fritzl w tym luksusowym przybytku? Choćby z byłym prezenterem telewizyjnym Helmutem Frodlem. Odsiaduje on dożywocie za zabójstwo. Ciało ofiary pociął piłą łańcuchową. Skazany właśnie biedzi się nad pracą doktorską z filozofii. Dwa razy w miesiącu wolno mu w towarzystwie funkcjonariuszy odwiedzać swojego promotora. Prowadzą zapewne niezwykle ciekawe dyskusje na temat ludzkiej kondycji.

Tłum. Zbigniew Mach

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Ehh..

+4 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Cien (gość)  •

Wiecie, to nie ludzkie, co gosc zrobil wlasnej corce, a oni go do luksusowego hotelu wysylaja. sprawiedliwosc....

odpowiedzi (0)

skomentuj