Menu Region

Ultraortodoksyjni Żydzi protestują przeciwko wystawie...

Ultraortodoksyjni Żydzi protestują przeciwko wystawie "Bodies"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

2Komentarze Prześlij Drukuj
Ultraortodoskyjni Żydzi rozpoczęli walkę przeciwko wystawie "Bodies". Złożyli skargę w izraelskim Sądzie Najwyższym. Wystawa, przedstawiająca spreparowane ludzkie ciała, ma zostać otwarta w Hajfie w przyszłym miesiącu. Budzi ona kontrowersje na całym świecie. Obejrzało ją już 11 milionów ludzi.
Wystawa, którą zaprojektował amerykański profesor anatomii, przedstawia spreparowane ludzkie ciała i poszczególne narządy. Wystawiono także płuca palacza i wątrobę alkoholika.

Ultraortodoksyjni Żydzi zapowiadają, że nie dopuszczą do jej otwarcia. Uznali, że ekspozycja gwałci godność śmierci oraz kłóci się z żydowskim i demokratycznym prawem. Obraża także uczucia religijne ludzi różnych wyznań. Dlatego - ich zdaniem - wolność artystyczna w tym przypadku powinna zostać ograniczona.

Przeciwnicy wystawy wysłali już skargi do Sądu Najwyższego i ministra nauki. Ich protest poparły organizacje humanitarne. Izraelska ZAKA chce, aby policja sprawdziła pochodzenie eksponatów. + Nie mówimy o szkieletach, ale prawdziwych ludzkich ciałach, które są świeże. Przypuszczalnie należały one do chińskich więźniów politycznych - powiedział Yehuda Meshi-Zahav z organizacji. Dodał, że ta sprawa musi zostać wyjaśniona zanim wystawa zostanie pokazana w Izraelu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

racja!

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jolkka (gość)  •

mają rację.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Coś potrafią!

0 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

El (gość)  •

Uczmy się niektórych rzeczy od Żydów.
Kiedy indziej nie są tak radykalni.
El

odpowiedzi (0)

skomentuj