Menu Region

Warszawa: Koncert "Solidarni z Białorusią"

Warszawa: Koncert "Solidarni z Białorusią"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Warszawie zakończył się koncert "Solidarni z Białorusią" Białoruscy i polscy artyści zagrali na rzecz demokratyzacji w kraju naszych wschodnich sąsiadów.
Imprezę od czterech lat organizuje Inicjatywa Wolna Białoruś. Białorusini będą mogli zobaczyć retransmisję koncertu w dniu swego narodowego święta - 25 marca - w telewizji Biełsat.

Białoruski muzyk Andre Karp, który zagrał z polskimi kolegami, powiedział, że chciałby zobaczyć Białoruś odmienioną - taką, w której szanuje się ludzką godność. Jego zdaniem, idea solidarności między dwoma narodami jest rzeczą naturalną. - Pomimo społecznych, czy ekonomicznych różnic, łączy nas wspólna historia i kultura - powiedział muzyk.

W koncercie wzięli udział między innymi Tymon Tymański, zespół Czesław Śpiewa, Izrael i Halina Frąckowiak. Białoruską scenę reprezentowali Wałoszyn, Andre Karp i Dali. Myślą przewodnią koncertu była historia 20-letniego opozycjonisty Franka Wiaczorki, który za swoją działalność został wyrzucony ze studiów i wcielony do wojska.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się