Menu Region

Pawlak: Nie będzie listy polityków - biznesmenów z PSL

Pawlak: Nie będzie listy polityków - biznesmenów z PSL

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wicepremier i szef PSL Waldemar Pawlak powiedział, że nie widzi potrzeby, aby jego partia sporządziła listę swoich parlamentarzystów, łączących działalność polityczną z biznesową. Podobną listę parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej przygotował szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.
Waldemer Pawlak twierdzi, że wszystkie informacje na temat posłów i senatorów PSL można znaleźć w internecie.

Szef PSL podkreślił, że prawo pozwala na łączenie działalności parlamentarnej i biznesowej. Zdaniem Waldemara Pawlaka przedsiębiorcy powinni mieć prawo reprezentowania swoich poglądów w polityce i najważniejsze jest, aby odbywało się to w sposób przejrzysty i jawny.

Waldemar Pawlak uważa, że firma prowadzona przez parlementarzystę jest dużo bardziej wiarygodna. "Takiemu przedsiębiorcy zależy nie tylko na kontrakcie, ale na opinii, reputacji i będzie się dużo bardziej starał" - mówił szef PSL.

Według wicepremiera sporządzanie specjalnych list parlamentarzystów, którzy mają własne firmy, tak jak zrobiła to PO, to przesada. "Dziwię się naszemu koalicjantowi" - powiedział szef PSL.

Waldemar Pawlak spotkał się z dziennikarzami w Krakowie, gdzie PSL oficjalnie rozpoczęło swoją kampanię do Parlamentu Europejskiego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się