Menu Region

Indie: Pakistan jest pogrążony w głębokim kryzysie

Indie: Pakistan jest pogrążony w głębokim kryzysie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Indie uważają, że Pakistan pogrążony jest w głębokim kryzysie i niebawem będzie przypominał upadłe państwo. Taki jest ton wywiadu indyjskiego ministra spraw wewnętrznych udzielonego jednej ze stacji telewizyjnych.
Palaniappan Chidambaram, szef indyjskiego resortu spraw wewnętrznych uznał ponadto, że podpisane przez władze w Islamabadzie porozumienia z talibami z rejonu Doliny Swat oraz terytorium Badżaur, na mocy których rząd zgodził się na wprowadzenie tam prawa koranicznego oraz na uwolnienie dużej grupy islamistów, to bardzo niebezpieczny sygnał dla Azji Południowej.

Zdaniem indyjskiego ministra tego typu ustępstwa wobec ekstremistów są zachętą dla innych ugrupowań fundamentalistycznych.
Chidambaram zauważył przy tym, że wbrew twierdzeniom Islamabadu, talibowie w Pakistanie zyskują coraz bardziej na znaczeniu, a ich aktywność zaczyna wpływać także na kraje sąsiedzkie. Jego zdaniem stwarza to również zagrożenie dla Indii, w których mogą uaktywniać się miejscowe ruchy fundamentalistyczne - muzułmańskie i hinduistyczne - wspierane finansowo przez talibów.

Indyjski polityk zapewnił, że Indie byłyby skłonne wesprzeć Islamabad w walce z ośrodkami terrorystycznymi, ale zdaniem New Delhi władzom pakistańskim nadal brakuje chęci rozprawienia się z ekstremistami.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się