Menu Region

Po raz piąty rozdano "Melchiory"

Po raz piąty rozdano "Melchiory"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Po raz piąty najlepsi polscy reportażyści odebrali "Melchiory" . Nagrody Polskiego Radia zostały rozdane podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie. Tytuł "Reportażysty Roku 2008 otrzymał Cezary Galka z Radia Zachód Zielona Góra.
W kategorii Premiera Roku nagrody imienia Witolda Zadrowskiego za reportaż artystyczny przyznano Janowi Smykowi z Polskiego Radia Białystok za "Gdzie strumyk płynie…" . Za reportaż społeczny uhonorowano Henryka Dedo i Waldemara Kasperczaka za "Bombkę szczęścia" oraz Patrycję Gruszczyńską - Ruman za "Walkę z wiatrakami".

Statuetki "Melchiora" za Inspirację Roku odebrały: Edyta Gietka z Tygodnika "Polityka" oraz Agnieszka Świdzińska z TVP SA Oddział w Katowicach.


Nagrodę Specjalną Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia otrzymał Jan Rodzeń, za wieloletnią współpracę, niezawodność oraz wyjątkowe zaangażowanie w popularyzację reportażu radiowego i znakomitą jego definicję. O statuetki "Melchiora" ubiegały się w tym roku 84 reportaże.

Atrakcją wieczoru był recital piosenek Edith Piaf w wykonaniu Anny Sroki z zespołem: Ula Borkowska - fortepian, Klaudiusz Baran - akordeon, Konrad Kubicki - bas. Wystąpi także Chór Dziewczęcy WIWAT pod dyrekcją Alicji Mossakowskiej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się