Węgierski premier proponuje sformowanie nowego rządu

  Węgierski premier proponuje sformowanie nowego rządu

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Węgierski premier Ferenc Gyurcsany zaproponował sformowanie nowego rządu, który pokierowałby krajem w czasie głębokiej recesji gospodarczej. - Jeżeli jestem jedyną przeszkodą, jestem gotów natychmiast ją wyeliminować - zapowiedział Gyurcsany.
  Jarosław Giziński, hungarysta oraz szef działu zagranicznego "Newsweeka Polska", uważa, że powodem zapowiedzi dymisji jest niewielka popularność premiera.

  Według niego większość społeczeństwa węgierskiego rząd Ferenca Gyurcsany'a doprowadził do poważnych kłopotów ekonomicznych i społecznych. Dodał, że Węgry są w gorszej sytuacji niż inne kraje Europy Środkowej, a popularność premiera jest znacznie niższa niż jego partii.

  Zdaniem Jarosława Gizińskiego, w przypadku dymisji rządu powinien jak najszybciej powstać ponadpartyjny gabinet techniczny, którego celem byłaby walka z załamaniem gospodarczym.

  Premier Węgier powiedział na kongresie Węgierskiej Partii Socjalistycznej, że do zarządzania sytuacją kryzysową potrzebna jest szeroka koalicja i polityczna wola. Dodał, że nie chce być przeszkodą w walce z kryzysem finansowym, zaś Węgry potrzebują silnych, stabilnych rządów oraz odpowiedzialnej opozycji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo