Menu Region

"Fryzjer" zagra teraz mecz z Arką

"Fryzjer" zagra teraz mecz z Arką

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Marcin Rybak Wrocław

Prześlij Drukuj
Przepis o korupcji sportowej to bubel prawny. Na jego podstawie nie da się wydać wyroku skazującego - przekonywali wczoraj we wrocławskim sądzie obrońcy oskarżonych o handlowanie meczami Arki Gdynia.
Proces w tej sprawie dobiega końca. Na poprzedniej rozprawie przed dwoma tygodniami prokuratorzy wygłaszali mowę końcową. Zażądali drakońskich kar dla głównych oskarżonych: dla byłego prezesa Arki Gdynia Jacka M. 7,5 roku więzienia i Ryszarda F. "Fryzjera" - 6,5 roku.

Obrońca Jacka M. mecenas Maciej Urbański w wielogodzinnym przemówieniu wykazywał luki prawne uniemożliwiające skazanie za korupcję.

Chodzi przede wszystkim o to, czy sędziego można nazwać uczestnikiem albo organizatorem zawodów sportowych.

Przepis mówi, że za korupcję w sporcie można skazać tylko uczestnika lub organizatora zawodów. Jeśli sędziowie nie są ani jedynym, ani drugim i nawet jak biorą pieniądze, to przestępstwa nie popełniają.
A właśnie sędziów korumpować mieli działacze Arki, którzy stworzyli gang pod przywództwem Jacka M.
Obrońca eksprezesa cytował m.in. artykuł, który ukazał się w miesięczniku "Prokuratura i Prawo". Jego wydawcą jest Prokuratura Krajowa. Autorzy dowodzą, że sędziowie uczestnikami zawodów sportowych nie są.

Mecenas Urbański dowodził, że wokół Arki Gdynia nie było gangu. Co więcej, Arka padła ofiarą grupy przestępczej kierowanej przez "Fryzjera". Była to grupa sędziowsko-obserwatorska, której członkowie wymuszali haracze na klubach piłkarskich.

Te słowa oburzyły profesora Piotra Kruszyńskiego, jednego z obrońców "Fryzjera". Obrona Ryszarda F. przekonywała bowiem, że ich klient nie był najważniejszą osobą w piłkarskiej korupcji. Domagali się uniewinnienia lub - w ostateczności- zdecydowanie łagodniejszych kar, niż chciało tego oskarżenie.
Za tydzień ciąg dalszy przemówień na rozprawie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się