Menu Region

Związkowcy z "Solidarności" blokują wjazd do Przemyśla

Związkowcy z "Solidarności" blokują wjazd do Przemyśla

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Około stu związkowców z "Solidarności" blokuje wjazd do Przemyśla od strony Rzeszowa. W ten sposób chcą zaprotestować przeciwko likwidacji miejsc pracy w przemyskich zakładach Forte i PKP Cargo. W obu firmach prace ma stracić około 730 osób.
Protestujący przechodzą przez przejście dla pieszych, niosą związkowe transparenty, wykrzykują hasła: złodzieje i chcemy pracować nie protestować, słuchać wybuchy petard. Przepuszczane są tylko pojazdy uprzywilejowane. Blokada ma potrwać jeszcze pół godziny. Policja przygotowała objazdy.

Prezydent Przemyśla wspólnie z Agencją Rozwoju Przemysłu wystąpili do firmy Forte o włączenie fabryki do specjalnej strefy ekonomicznej, co mogłoby ich zdaniem uratować zakład. Na razie nie ma jeszcze odpowiedzi zarządu Forte.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Smutne

+4 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jermar2 (gość)  •

Cały Przemyśl powinien wyjść na ulicę. Przy obecnej wysokości zasiłku dla bezrobotnych ludzi spotkała tragedia. Na Zachodzie bezrobocie jest dwukrotnie nizsze a zasiłek wielokrotnie wyższy. U nas nieprzerwanie widoczny jest efekt zniszczeń polityką Balcerowicza, który, o zgrozo wygłasza jeszcze wykłady i otumania młodzież. III RP należy zlustrować i winnych ukarać. Pseudoautorytety strącić ze świecznika. Złodziei puścic w skarpetkach.

odpowiedzi (0)

skomentuj