Menu Region

PKN Orlen nie kupił akcji litewskiej rafinerii

PKN Orlen nie kupił akcji litewskiej rafinerii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Planowana na dziś transakcja kupna od litewskiej strony prawie 10 procent akcji Możejek przez PKN Orlen nie odbyła się. Polski koncern ma problem ze znalezieniem w odpowiednim czasie funduszy na zakup akcji.
PKN Orlen posiada 90,02 procent akcji litewskiej rafinerii. Pozostałe 9.98 procent akcji ma litewski rząd.
Minister gospodarki Dainius Kreivys wyjaśnił, że rząd w Wilnie czeka na wiadomość, czy polski koncern wywiązał się ze swych zobowiązań.

Ogólna wartość transakcji wynosi 284 milionów dolarów.Taka kwota została przewidziana, gdy PKN Orlen kupował większościowy pakiet akcji od rosyjskiego koncernu Jukos i rządu Litwy. Polski koncern zaproponował wykupienie akcji na raty. Minister Kreivys powiedział, że obecnie tematem negocjacji jest nie suma transakcji, lecz terminy.

PKN Orlen tłumaczy, że potrzebuje czasu na znalezienie niezbędnej sumy. Problemy wynikają z kryzysu i ze spadku wartości aktywów.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży prawie 10 procent akcji Możejek władze Litwy zamierzają przeznaczyć na stabilizację finansów i "załatanie" dziury budżetowej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się