Menu Region

90-procentowy podatek na premie wypłacane bankrutom?

90-procentowy podatek na premie wypłacane bankrutom?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Amerykański Kongres zastanawia się nad nałożeniem 90-procentowego podatku na premie wypłacane pracownikom firm, którym groziło bankructwo, a uratowało je wsparcie z federalnego budżetu.
Chodzi o gorszącą opinię publiczną sprawę firmy ubezpieczeniowej AIG.

Prezydent Barack Obama powiedział, że wypłacenie premii pracownikom AIG pokazuje, że spekulacja i zachłanność są wyżej cenione niż odpowiedzialna praca. Dodał, że sytuacja ta dowodzi kryzysu wartości.

Ustawa przyjęta przez Izbę Reprezentantów może okazać się niezgodna z prawem, bowiem wysokość premii wypłacanych pracownikom jest w instytucjach finansowych uzgadniana w chwili podpisania umowy. Z kolei zablokowanie wypłat premii, proponowane przez sekretarza skarbu Timothy'ego Geithnera, może grozić pozwami sadowymi, które kosztować będą budżet jeszcze więcej.

Geithner przyznał, iż przyznając AIG fundusz stymulacyjny, popełniono wiele błędów. Nie przewidziano bowiem, że firma może przeznaczyć fundusze mające chronić ją przed bankructwem na premie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Fiskus się kłania

+17 / -26

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Skarbówka (gość)  •

Potrafimy wymyślac najbzdurniejsze podatki,a boimy się w kryzysie wprowadzic dodatkowe skale podatkowe dla wybitnie majętnych /nie przedsiębiorców!/ktrórzy osiągnęli dochody z różnego rodzaju premii i cwaniackich odpraw.Zachód potrafił to rozwiaza.Horendalne dochody są obłożone horrendalnym podatkiem nawet do 80 prco.dochodów.Nie da się bowiem w nieskończonośc dorzucac "owsa" biednym.

odpowiedzi (0)

skomentuj