Menu Region

Mazowiecki futbol rośnie w siłę

Mazowiecki futbol rośnie w siłę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Stolarczyk

Prześlij Drukuj
Po zamieszaniu związanym z awansami i degradacjami sytuacja w naszej piłce nożnej powoli staje się jasna.
Po zamieszaniu związanym z awansami i degradacjami sytuacja w naszej piłce nożnej powoli staje się jasna. Dziś możemy już podać prawdopodobny ostateczny kształt rozgrywek ligowych, od Ekstraklasy do nowej III ligi (starej IV). Oczywiście, nawet w ostatniej chwili mogą mieć miejsce nieprzewidziane sytuacje z karami za korupcję bądź nieprzyznaniem licencji.

Przypomnijmy, że w nadchodzącym sezonie obowiązywać będzie nowy podział na ligi, wzorowany na systemie angielskim. Najwyższy szczebel zwany będzie Ekstraklasą, ale już dotychczasowa II liga zmieni nazwę na I ligę. Trzecia stanie się drugą i tak dalej.

Zakończony niedawno sezon 2007/2008 był dosyć udany dla drużyn z okręgu warszawskiego. Co prawda Legii nie udało się zdobyć mistrzostwa Polski, a Znicz Pruszków w ostatnich kolejkach zaprzepaścił szansę na awans do Ekstraklasy, jednak powiodło się za to Dolcanowi Ząbki i Startowi Otwock.

Ci pierwsi, po wygraniu rozgrywek III ligi, awansowali na zaplecze Ekstraklasy, gdzie dołączyli do wspomnianego Znicza i Polonii Warszawa. - Jeżeli się nie wzmocnimy, to będzie nam ciężko rywalizować na tym szczeblu - przyznaje trener Dolcanu Marcin Sasal.

Z kolei Start po wygraniu IV ligi i zakończonym sukcesem barażu ze Stalą Niewiadów zagra w tzw. grupie wschodniej II ligi, gdzie przyjdzie mu zmierzyć się z takimi drużynami jak ŁKS Łomża czy Pelikan Łowicz. W podwarszawskim Otwocku nikt nie ukrywa, że dla ich klubu jest to największy sukces w historii.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się