Menu Region

Politycy powinni płacić, gdy społeczeństwo zaciska pasa

Politycy powinni płacić, gdy społeczeństwo zaciska pasa

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

rozmawia Wiktor Świetlik

Prześlij Drukuj
Z Waldym Dzikowskim, posłem Platformy Obywatelskiej, rozmawia Wiktor Świetlik.
Nie zgłaszacie tego projektu tylko pod publiczkę, wiedząc, że i tak nie przejdzie, ale Wy zaprezentujecie się jako pobożni franciszkanie, którzy co mają, rozdają ubogim?
Nie. W czasach kiedy społeczeństwo zaciska pasa, powinni tak robić także politycy. Wierzę, że uda się ograniczyć subwencje dla partii w tym i przyszłym roku. Choć przypuszczam, że ze względu na czas będzie to nie od 1 kwietnia, a od 1 czerwca.


Nawet PSL nie jest zwolennikiem pełnego ograniczenia.
Będziemy o tym dyskutować. Jeśli chodzi o koalicjanta, to jestem spokojny, że dojdziemy do ładu w tej sprawie.

Więc skończy się wetem prezydenckim, które podtrzymają SLD i PiS.
Przed takim wetem prezydent powinien sobie postawić pytanie, czy jeśli nie chciał w ramach oszczędności zarządzić dwudniowych wyborów do PE, to czy dobrze będzie widziane, że broni się przed rozwiązaniem, które kosztuje podatnika dużo, dużo więcej.

Według PiS PO proponuje takie rozwiązanie pod publiczkę, a w dodatku ma bogaty elektorat, który będzie wpłacał pieniądze na partię.
Chyba w tym sensie bogaty, że jest go dużo. Faktycznie cieszymy się ponadpięćdziesięcioprocentowym poparciem. Jeśli zsumować zawartość portfeli tych ludzi, to na pewno jest bardzo dużo. Sądzę, że PiS, broniąc partyjnej kasy, jeszcze bardziej umocni tych wyborców w słusznym przekonaniu, że najlepszym wyborem jest Platforma Obywatelska.

Próbowaliście w ogóle rozmawiać z PiS?

Tak.

I co?
Rzucanie grochem o ścianę. Lepiej już jest z SLD. Sądzę, że i tu jest szansa na porozumienie.

A obcięte z kasy partie nie zaczną brać pieniędzy pod stołem?
Słyszałem takie zarzuty. Może osoby z innych partii, które je wymyślają, mają takie doświadczenie i mogą coś więcej o tym powiedzieć. Ja takich doświadczeń nie mam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się