Menu Region

PSL robi z dziennikarzy łajdaków

PSL robi z dziennikarzy łajdaków

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Kamil Durczok

12Komentarzy Prześlij Drukuj
Przez kilka dni w peeselowskim garnku kipiało. Bulgoczący wściekłością ludowcy szukali ujścia dla swojej złości, aż wreszcie znaleźli.
Bluzgnęli na dziennikarzy i w końcu mamy obraz tego, jak PSL widzi świat mediów. I nie wiem, co gorsze - kompletne niezrozumienie zarzutów stawianych przez żurnalistów czy paranoiczne i obsesyjne wyobrażenie, jak działają media.

"Miłość", jaką darzy media Waldemar Pawlak, jest znana, głęboka i długoletnia. Pewnie w części redakcji odwzajemniona, bo wizerunek wicepremiera czasem przypomina skrzyżowanie cyborga z Frankensteinem. Ale Pawlak solidnie pracuje, by media darzyły go jeszcze większą niechęcią, a ze swojego słownika już dawno wykreślił słowa: dostępność, otwartość i przejrzystość.

Długie lata spędzone w polityce powinny tak wytrawnego gracza skłonić do większej przejrzystości i, choć to może być śmiała myśl, jakiejkolwiek polityki informacyjnej. Pawlak zamiast tego chowa się w partyjnej skorupie coraz głębiej i jeszcze chwila, żeby porozmawiać z wicepremierem, trzeba będzie krzyczeć: "Halo, jest tam kto?".

W swoim stylu Waldemar Pawlak "pojechał" po dziennikarzach i tym razem. Widać, że na twardym dysku szefa PSL-u jest zapisany tylko jeden program. Nazywa się: kto za tym wszystkim stoi? W pierwszym publicznym wystąpieniu po zarzutach "Dziennika" mieliśmy więc dziki atak i ani słowa tłumaczenia.

Dość logiczne to zresztą, skoro Pawlak uważa, że nie ma się z czego tłumaczyć.

W ślady prezesa idą koledzy. Dojmujące deja vu towarzyszyło pewnie większości dziennikarzy, kiedy słuchali Janusza Piechocińskiego sugerującego, że dziennikarze piszą artykuły za łapówki.

Czasy sugestii i półsłówek, zdawać by się mogło, odeszły. A tymczasem pod rządami tzw. koalicji miłości polityk sugeruje, że media to banda skorumpowanych łajdaków, którzy za kasę napiszą wszystko. Brawo!

Ale co się dziwić, kiedy inny prominentny ludowiec na pytanie o trwałość koalicji zaczyna odpowiedź od słów: "Rozumiem, że dziennikarze na takich wydarzeniach dużo by zarobili, ale...". Podwójne brawa i prosimy o bis!

Panowie, zanim uznacie, że mamy rogi, ogon i kopytko, wybierzcie się szybko na tygodniowy urlop w jakimś fajnym gospodarstwie agroturystycznym. Weźcie głęboki oddech, spójrzcie, jak pięknie dookoła, i wyluzujcie. A potem wracajcie do nas. Czekamy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

12

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Arek

+5 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

www.psl.ostrowiec.pl (gość)  •

Szanowny Panie Kamilu;
Wytykając pewne błędy z zakresu PR pewnych polityków PSL, popełnia Pan błąd podobny. Czyli mówiąc kolokwialnie strzela pan focha. Ponieważ ma Pan pozycję zawodowo i finansowo niezależną, powinien Pan umieć spojrzeć na tę sprawę bardziej neutralnie. Jeszcze bardziej.
Dziennikarze, jak wszyscy wykonują swój zawód. A przecież pracuje się głównie jednak dla pieniędzy, przyzna Pan to, prawda? Dopiero, gdy ich jest wystarczająco dużo, można pomyśleć o innych zaletach pracy. Tak myśli pewnie większość pracujących. Zatem sugestia, że dziennikarze na aferach zarabiają, nie powinna nikogo obrażać. Należałoby raczej zapytać "Tak, zarabiają, i co z tego?". W kompleks dziewicy raczej mało osób uwierzy.
Są w każdej partii sprawy, które nie wyglądają zapewne idealnie. W każdej. Bo w każdej są ludzie. A przecież "errare humanum est". Wśród dziennikarzy jest podobnie, prawda?
A z tym gospodarstwem agroturystycznym to Pan trochę pojechał. Niepotrzebnie - taki zabieg w stylu redaktora tabloidu ;)
Pozdrawiam
Arek
www.psl.ostrowiec.pl

odpowiedzi (0)

skomentuj

Problem PSL to bagatela

+9 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jermar2 (gość)  •

Pewne przejawy nepotyzmu wśród aktywistów PSL są. Nie są to jednak miliardowe zniszczenia zgotowane firmom przez PO poprzez tzw. opcje walutowe. Tym problemem należy się zająć, a to proponuje premier Pawlak. W szeregach PO jest panika. Stąd ta zajadłość Durczaka związanego z tą grupą interesu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Boże, tu są sami malkontenci!!!

+8 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Zawsze optymistka :-) (gość)  •

Ludzie kochani, 99% naszego społeczeństwa to cudowni i uczciwi ludzie, tylko ci dziennikarze psują nam opinię! A fe! Czy wszyscy już stetryczeli? Zgnuśnieli? I widzą wszystko na czarno? Za wyjątkiem siebie, oczywiście!!! Tak szarpać potrafią tylko wściekłe psy. I ludzie, którzy chcą mannę z nieba, nie robiąc nic samemu. Pozdrawiam Pana serdecznie, niepoprawna optymistka

odpowiedzi (0)

skomentuj

PSL robi łajdaków

+7 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

figa.7 (gość)  •

Mam wrażenie, że nie musi zbyt się wysilać. Tylu łajdaków można znaleźć tylko w tym szemranym towarzystwie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

PSL = SKOK , SOK,POD,KRUS

+6 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

krawiec (gość)  •

czytam , że PSL obsadził swoiaków w energetyce , brawo ! oto on,oto on, koniec świata! koniec świata ,popatrzmy w szerz i wzdłuż ,zdębiejemy - świata nie ma , prawdy nie ma , Pawlak wlazł do Syrii już !!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

oj!Durczok,Durczok..;

+7 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ryszard (gość)  •

a juz Jarek K. byl mowil to samo,i trudno z tym sie nie zgodzic-jaki kon jest kazdy widzi..

odpowiedzi (0)

skomentuj

I kto to mowi

+6 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Borys (gość)  •

Lajdak ma rowniez specyficzny sposob wyslawiania i chyba P Durczok zna czy nawet jest dobry w tym jezyku wiec o co ta cala wrzawa. Trafil swoj na swego chyba

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dziennikarze i politycy

+6 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Milli (gość)  •

to specjalny gatunek. Charakterystyczne jest, że w obu grupach mało jest zwykłej ludzkiej uczciwości. Przygania kocioł garnkowi. Trafia swój na swego.

odpowiedzi (0)

skomentuj

------------------

+8 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

m (gość)  •

Post powtórzony.

odpowiedzi (0)

skomentuj

------------------

+6 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

m (gość)  •

Post usunięty ze wzgędu na złamanie regulaminu forum.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »