Menu Region

Schetyna: Nic mi nie wiadomo o kandydowaniu prof. Staniszkis

Schetyna: Nic mi nie wiadomo o kandydowaniu prof. Staniszkis

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
W przyszłym tygodniu Platforma Obywatelska przedstawi ostateczne listy wyborcze do europarlamentu. Przebywający w Rudzie Śląskiej wicepremier Grzegorz Schetyna powiedział, że nie słyszał nic o kandydowaniu z ramienia jego partii, profesor Jadwigi Staniszkis.
Taką informację podawała "Gazeta Wyborcza" powołując się na anonimowego polityka PO. Wicepremier nie zaprzeczył z kolei, że kandydatem może stać się Marian Krzaklewski. Wyjaśnił, że PO bardzo wysoko ocenia jego zaangażowanie w Brukseli, dotyczące głównie prawa pracy. Decyzje odnośnie nazwisk na listach będą jednak podejmowane dopiero w przyszłym tygodniu - wyjaśnia Schetyna.

Nie wiadomo też kto będzie prowadzić kampanię wyborczą. Nazwisko osoby, która zastąpi wyrzuconego z partii senatora Tomasza Misiaka, PO ujawni także w przyszłym tygodniu.

Schetyna pytany o debatę na temat finansowania partii powiedział, że ta kwestia to jeden z konfliktów koalicyjnych, które istnieją od początku działania rządu Donalda Tuska. Szef MSWiA przypomniał, że jego ugrupowanie przez cztery lata rezygnowała z dotacji. Wicepremier dodał, że Platforma będzie rozmawiać zarówno z ludowcami, jak i z opozycją, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Projekt ustawy o zawieszeniu finansowania partii politycznych z budżetu państwa przedstawiony przez Platformę Obywatelską zakłada wstrzymanie subwencji do 2010 roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Bicie piany

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jermar2 (gość)  •

Jakie to ma znaczenie czy PO wystawia multimilionera Buzka, multimilionera Krzaklewskiego, multimilionerkę Huebner itd. itd. W PO brakuje przede wszystkim prawa i sprawiedliwości. My przeciętni obywatele zęby w ścianę.

odpowiedzi (0)

skomentuj