Menu Region

Josef Fritzl nie będzie się odwoływał od kary dożywocia

Josef Fritzl nie będzie się odwoływał od kary dożywocia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Josef Fritzl został skazany na karę dożywotniego więzienia. Zostanie umieszczony w placówce dla psychicznie chorych. Taki wyrok wydał sąd w Sankt Poelten po wysłuchaniu ławy przysięgłych.
73-letni Josef Fritzl, zwany "potworem z Amstetten" był oskarżony o więzienie przez 24 lata własnej córki i spłodzenie z nią siedmiorga dzieci. Prokuratura zarzuciła mu także o gwałt, kazirodztwo oraz uwięzienie i maltretowanie córki wraz z dziećmi, a także spowodowanie śmierci swego dziecka, któremu nie udzielił pomocy.

Właśnie ten ostatni zarzut: morderstwo przez zaniechanie zaważył na tym, że Josef Fritzl został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Sam oskarżony przyznał się do stawianych mu zarzutów już wczoraj. Nastąpiło to po wysłuchaniu 11-godzinnych zeznań jego córki, z którą miał dzieci. Podkreślił, że żałuje swoich czynów i przeprosił córkę.

Obrońca Fritzla Rudolf Meyer poinformował, że jego klient "zaakceptował" wyrok. Powiedział też do swojego obrońcy, by nie składał apelacji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się