Menu Region

Kryzys motoryzacyjny w Hiszpanii?

Kryzys motoryzacyjny w Hiszpanii?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Hiszpanii liczba sprzedanych samochodów spadła od stycznia o 51 procent w porównaniu do marca ubiegłego roku. Jak wynika z danych Narodowego Stowarzyszenia Producentów Samochodów i Ciężarówek prace w sektorze motoryzacyjnym straciło 100 tysięcy osób.
Według Stowarzyszenia, 40 tysięcy zwolnionych z pracy to pracownicy fabryk samochodowych, 30 tysięcy to zatrudnieni w przedsiębiorstwach produkujących części i wyposażenie aut a pozostali to byli pracownikami salonów samochodowych.

W tym roku, w porównaniu z rokiem 2007, w Hiszpanii powstanie o milion samochodów mniej. Do tego, wciąż nie znalazło klientów prawie pól miliona już wyprodukowanych pojazdów.

Żeby zahamować zwolnienia, zatrudnieni w sektorze akceptują zamrażanie płac. Pracownicy SEATA zgodzili się, by do końca roku ich zarobki nie wzrastały. W zamian z fabryki nie zostanie zwolnionych 1500 osób i już wkrótce rozpocznie się tam produkcja Audi Q3.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się