Menu Region

Będzie proces ws. nieprawidłowości przy ubezpieczaniu...

Będzie proces ws. nieprawidłowości przy ubezpieczaniu elektrowni w Opolu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dzisiaj ma rozpocząć się proces w sprawie nieprawidłowości przy ubezpieczaniu elektrowni Opole. Oskarżonych jest 18 osób. Wśród nich była posłanka Aleksandra Jakubowska - która miała przyjąć ponad milion złotych łapówki, i jej mąż Maciej - około 500 tysięcy złotych.
Obok nich na ławie zasiądzie były opolski baron lewicy - Jerzy Sz. - który zdaniem prokuratury otrzymał 90 tysięcy złotych. Pieniądze mieli otrzymywać od firmy ubezpieczającej Elektrownię Opole.

Proces miał rozpocząć się 5. marca ale z powodu nieobecności jednego z oskarżonych rozprawę przełożono na dzisiaj. Nieobecność Tomasza R. mecenas Andrzej Płaza tłumaczy tym, że być może nie zdawał sobie sprawy z powagi sytuacji. Dzisiaj powinien pojawić się na sali dla własnego dobra - dodaje mecenas.

Proceder miał polegać na tym, że Elektrownia na ubezpieczenie w 2002 wydawała ponad 10 milionów złotych Początkowo firmę ubezpieczały towarzystwa ubezpieczeniowe i tutaj powołano brokerów którzy pośredniczyli w transakcji za co kasowali ponad 20 procent składki. Było to prawie dwa miliony złotych i połowę tej sumy brokerzy mieli przelać na konta Aleksandry Jakubowskiej, której teraz grozi 12 lat pozbawienia wolności i Jerzego Sz. któremu grozi 8 lat wiezienia. Pięć osób w czasie pierwszej rozprawy zapowiedziało dobrowolne poddanie się karze.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się