Menu Region

Elbląg: Przesłuchanie kobiety w sprawie śmierci jej dziecka

Elbląg: Przesłuchanie kobiety w sprawie śmierci jej dziecka

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prokuratura Rejonowa w Elblągu przesłucha matkę 12-letniej Justynki, która zmarła w lutym w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.
Dziewczynka w tym roku dwukrotnie była pacjentką Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu. Lekarze nie zdiagnozowali przyczyny jej złego samopoczucia.

W lutym dziecko w ciężkim stanie trafiło do Olsztyna. Dzień później zmarło, prawdopodobnie z powodu guza mózgu. Przyczynę zgonu ma potwierdzić sekcja zwłok oraz ekspertyza biegłych.

Prokuratura zbada sprawę na wniosek matki dziecka - mówi rzecznik Prokuratury Rejonowej w Elblągu Sławomir Karmowski. Jak dodaje, sprawa jest na etapie postępowania sprawdzającego. Prokuratura sprawdza, czy mogło dojść do nieprawidłowości w procesie leczenia dziewczynki.

Na razie nie ma mowy o stawianiu jakichkolwiek zarzutów - mówi Karmowski. Głównym dowodem w sprawie będzie opinia biegłych z zakresu medycyny sądowej. Dopiero opinia specjalistów przesądzi, czy personel szpitala jest winny.

Prokuratura sprawdzi, czy istnieje związek między błędnym lub niewłaściwym rozpoznaniem lekarskim a śmiercią dziecka.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się