Menu Region

Kamerun: Benedykt XVI spotkał się z prezydentem i biskupami

Kamerun: Benedykt XVI spotkał się z prezydentem i biskupami

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Spotkania z prezydentem Kamerunu, biskupami i duchowieństwem wyznaczyło rytm drugiego dnia papieskiej pielgrzymki na Czarny Ląd. Jutro Benedykt XVI ogłosi dokument przygotowawczy na Synod Biskupów dla Afryki. Msza na stołecznym stadionie w Jaunde będzie zarazem najważniejszym wydarzeniem kameruńskiego etapu pielgrzymki.
Przełożony ma być sługą - te słowa Jezusa papież przypomniał księżom, zakonnikom i zakonnicom podczas uroczystych Nieszporów sprawowanych w Bazylice Matki Bożej Królowej Apostołów. Z tego miejsca ponad 100 lat temu rozpoczęła się ewangelizacja Kamerunu. Benedykt XVI zauważył, że w Kościele potrzeba ducha prawdziwej pokory, służby i że nie ma w nim miejsca na pychę. Wcześniej spotykając się z miejscowymi biskupami zaapelował o wzmożenie wysiłków na rzecz ewangelizacji, której podstawą jest - jak dodał - świadectwo życia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się