Menu Region

Do szkół trafią informatory dotyczące dzieci przewlekle...

Do szkół trafią informatory dotyczące dzieci przewlekle chorych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Do szkół i przedszkoli trafią informatory na temat zasad postępowania z dzieckiem przewlekle chorym. Publikacje są efektem prac międzyresortowego zespołu do spraw przeciwdziałania dyskryminacji takich dzieci.
Na konferencji prasowej trzy panie minister: zdrowia, edukacji i pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania przekonywały, że dziecko przewlekle chore powinno mieć możliwość nauki i zabawy z rówieśnikami.

Pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania - Elżbieta Radziszewska podkreśliła, że przedszkolak lub uczeń z hemofilią, padaczką, astmą, cukrzycą nie musi być wykluczony z normalnego życia.


Minister zdrowia Ewa Kopacz powiedziała, że informatory, które trafią do przedszkoli i szkół mają
wskazać nauczycielom, co robić w przypadku zaostrzenia choroby. Jak postępować w przypadku napadu padaczki, duszności i jak obsłużyć pompę insulinową u dziecka z cukrzycą.

Minister edukacji Katarzyna Hall zwróciła uwagę, że szkoła powinna być miejscem bezpiecznym, przyjaznym i dostosowanym do potrzeb każdego dziecka.

Materiały informacyjne zostały przygotowane w ramach rządowego programu "Bezpieczna i przyjazna szkoła". Cały nakład 35 tysięcy kompletów trafi do każdego przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum w Polsce.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się