Menu Region

IPN planuje zwolnić 120 pracowników

IPN planuje zwolnić 120 pracowników

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rzecznik IPN Andrzej Arseniuk podkreślił, że zwolnienia będą mieć miejsce jedynie z przyczyn ekonomicznych. Jak podkreślił, Instytut ma o wiele niższy budżet niż w latach ubiegłych, dlatego też konieczne są redukcje.
Dziś media poinformowały, że na listach do zwolnienia mają znaleźć się ci, którzy otwarcie krytykują politykę Instytutu. Ponoć szef pionu śledczego IPN rozesłał 9 marca do szefów 11 oddziałów w całej Polsce poufne pismo, w którym prosił o wytypowanie prokuratorów do zwolnienia. Wśród prokuratorów zwolnieni mają być ci, którzy krytykują obecne kierownictwo za lustrację Lecha Wałęsy, czy kompromitację z ekshumacją zwłok generała Władysława Sikorskiego.

Andrzej Arseniuk zaprzecza tym doniesieniom. Dodał, że nie wie nic o wewnętrznych pismach Instytutu. Rzecznik Instytutu podkreślił, że nie słyszał o żadnych negatywnych opiniach prokuratorów o funkcjonowaniu IPN.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się