Menu Region

Polacy bez oszczędności

Polacy bez oszczędności

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Ponad połowa Polaków nie ma żadnych oszczędności - wynika z badania postaw Polaków wobec pieniędzy i instytucji finansowych Money Track 2009. Odsetek osób mających oszczędności jest wyższy wśród osób najstarszych po 60. roku życia oraz z wyższym wykształceniem, a także tych, którzy pozytywnie oceniają swoją sytuację materialną.
Profesor Dominika Maison, jedna z autorek badania, zaznacza, że posiadanie oszczędności zależy przede wszystkim związane z postawami wobec oszczędzania. Większość ludzi nie ma konkretnego celu oszczędzania, blisko jedna trzecia Polaków odkłada pieniądze w pierwszej kolejności "na wszelki wypadek".

Z badania wynika poza tym, że Polacy są finansowymi pesymistami - 70 procent nie widzi żadnych szans na poprawienie sytuacji materialnej. Optymistami było 32 procent respondentów.

Działania, które w największym stopniu byliby w stanie podjąć, aby zwiększyć ilość swoich pieniędzy to gra w lotto oraz dodatkowa praca w zawodzie.

Badanie zostało przeprowadzone pod koniec ubiegłego roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie losowo-kwotowej. Wzięło w nim udział 834 respondentów. Organizatorzy to Dom Badawczy Maison i Centrum Adama Smitha.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

biedni Polacy

+17 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mechanik 755 (gość)  •

Zeby tylko starczyło na zycie - ot cała filozofia

odpowiedzi (0)

skomentuj