Menu Region

Premier wyrzuca Misiaka z partii

Premier wyrzuca Misiaka z partii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Agaton Koziński

Prześlij Drukuj
Senator Tomasz Misiak ma zostać usunięty z Platformy Obywatelskiej - zapowiedział wczoraj premier Donald Tusk na konferencji prasowej.
Była ona głównie poświęcona medialnym doniesieniom o konflikcie interesów, którego dopuścić się mieli wicepremier Waldemar Pawlak oraz Misiak (senator już złożył rezygnację z członkostwa w partii). "Od premiera wymaga się działań, nie komentarza" - wytłumaczył Tusk swoje wcześniejsze milczenie.

PO znów dowiodła, że umie sobie radzić z korupcją we własnych szeregach. Większy problem ma z koalicjantem.
"Sytuacja Pawlaka jest poza standardami, które chciałbym krzewić w życiu publicznym" - stwierdził, dodając, że PSL przejawia "inną wrażliwość". Zapowiedział rozpoczęcie prac w Sejmie nad ustawą antykorupcyjną, która pozwoli uniknąć takich sytuacji. Podobne deklaracje PO składała jednak już kilka razy - gdy tylko wykryto kolejny przykład nepotyzmu w wykonaniu PSL.

A ludowcy mają w tej chwili już dwa problemy. Jeden, to układ towarzyski i biznesowy, stworzony przez Waldemara Pawlaka w OSP. Drugi, to opisany przez "Polskę" bunt pracowników Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wsparli oni swoja szefową wyrzuconą... także przez Waldemara Pawlaka. Wicepremier zrobił to, bo liczył na zastąpienie jej swoim zaufanym człowiekiem.

Mimo to Tusk uciął spekulacje, jakoby myślał o rozbiciu rządu PO-PSL. "Ta koalicja nie jest łatwa, ale jest optymalna. Nic lepszego nie stworzymy" - zaznaczył.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się