Menu Region

Benedykt XVI odwiedził Kamerun

Benedykt XVI odwiedził Kamerun

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Benedykt XVI przybył do Kamerunu, rozpoczynając swoją pierwszą pielgrzymkę do Afryki, podczas której odwiedzi też Angolę. Samolot papieski wylądował w stolicy Kamerunu- Jaunde.
Rozpoczynając wizytę w Kamerunie, Benedykt XVI powiedział, ze Kościół chce przynieść nadzieję ludziom, żyjącym w Afryce. Papież powitał władze, episkopat i wiernych Kamerunu, zgromadzonych na lotnisku w stolicy kraju Jaunde.

Wizytą w Kamerunie papież rozpoczynał swoją pierwszą pielgrzymkę do Afryki, podczas której odwiedzi też Angolę. Benedykt XVI powiedział, że przybył do Afryki z orędziem pojednania i pokoju.
Zwrócił uwagę, ze mieszkańcy tego kontynentu oprócz głodu, niedostatku i chorób cierpią także na brak miłości. Papież zauważył, że misją chrześcijan jest niesienie cywilizacji miłości braciom w Afryce.

Ojciec Święty będzie przebywał w dwóch miastach: Jaunde i Luandzie. W programie znalazły się spotkania z członkami Rady Specjalnej dla Afryki Synodu Biskupów, członkami ruchów kościelnych, przedstawicielami innych wyznań a także z młodzieżą.

Wizyta papieża jest związana przede wszystkim z przygotowaniami do II Nadzwyczajnego Zgromadzenia Synodu Biskupów dla Afryki, zaplanowanego w październiku w Watykanie.

Papież będzie przewodniczył mszy świętej w Jaunde, sprawowanej dla 50 tysięcy wiernych na tamtejszym stadionie. Metropolia będzie gościć również przedstawicieli episkopatów wszystkich krajów Afryki i Madagaskaru. Im to Benedykt XVI przekaże ,,instrumentum laboris", czyli dokument opracowany na podstawie głosów biskupów, zakonników i teologów, który będzie podstawą do dyskusji na synodzie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się